מידע מקצועי

איך מגישים בקשת החזרי מס לשכירים?

עובדים בתור שכירים? משלמים מס? אם כן, ייתכן מאוד כי במקרים מסוימים מגיעים לכם החזרי מס. על פי דוחות של מבקר המדינה ושל רשויות המיסים כיום יש סכומים גבוהים מאוד של עודפי גביה, סכומי כסף גבוהים אותם מס הכנסה לא צריך לגבות, ושכירים בכל זאת שילמו. הפער הזה נובע מכך שתשלומי המיסים לא מעודכנים מידי חודש בחודשו אלא באופן קבוע, ולכן שינויים אישיים רבים אשר מזכים את השכיר בנקודות זיכוי לא מחושבים והרשויות גובות ממנו מיסים הרבה יותר גבוהים ממה שהיה צריך לשלם בפועל.

במקרים כאלו, השכיר זכאי להגיש בקשה לקבלת החזרי מס לשכירים, והוא יכול לגלות בסוף השנה כי מגיעים לו בחזרה סכומי כסף רבים שכלל לא היה מודע אליהם.

בדיקת נקודות הזיכוי באתר מס הכנסה

באתר מס הכנסה ניתן למצוא רשימה של מקרים רבים אשר מזכים את השכיר בנקודות זיכוי או בפטור ממס הכנסה, אשר לא עודכנו בתלוש השכר שלו ולכן נגבו ממנו סכומי מס גבוהים יותר ממה שהיה צריך לשלם. לכל שכיר בישראל מומלץ לבדוק בסוף השנה האם חלק מהמקרים הללו מתאימים לו, ובמידה וכן, לבחון האם מגיע לו החזר מס.

חשוב לדעת כי היכולת להגיש בקשה לקבלת החזר מס עומדת לנישום למשך 6 שנים ולאחר מכן חלה התיישנות, ולכן כדאי לסגל בדיקה כזו בסיום כל שנה ולבחון את הזכויות של השכיר.

האם זה מורכב?

לא מעט פעמים אנו שומעים שכירים אשר חוששים להגיש בקשות לקבלת החזרי מס לשכירים בשל חשש ממורכבות העניין ופניה אל רשויות המס, אך היום, עם התקדמות הטכנולוגיה, רשות המיסים מפעילה מערך און ליין אשר מאפשר לבצע הגשה של בקשות לקבלת החזרי מס באופן נוח ומהיר יחסית וזה כבר לא כל כך מורכב כמו שהיה בעבר.

גם ההחזרים עצמם תלויים ביחידה בה אתם מגישים. ככל שמדובר ביחידות קטנות יותר, ההחזר יתקבל מהר יותר. ביחידות גדולות נמדד זמן לקבלת ההחזר של עד כ 4 חודשים.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

Call Now Button
תודה על הודעתך
נחזור עליך בהקדם